Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Jashtëm i Serbisë dhe Malit të Zi, Vuk Drashkoviq, ka deklaruar se Beogradi angazhohet për Planin Z-4 për Kosovën, për shkak të mbrojtjes së të drejtave të serbëve dhe ruajtjes së kufirit me Maqedoninë e Shqipërinë.
Drashkoviq ka shtuar se megjithatë egziston edhe pala shqiptare, e cila sipas tij, nuk është e gatshme për kompromis.
XS
SM
MD
LG