Ndërlidhjet

MAJAMI


Uragani "Denis" e ka goditur sot Kubën dhe po e kërcënon bregun perëndimor të Floridas në Shtetet e Bashkuara.
Parashikuesit thonë se Uragani do ta godasë Floridan të dielën, ndërkohë që mijëra banorë të zonës janë larguar.
Edhe autoritetet kubaneze kanë evakëar rreth 200 mijë njerëz, duke theksuar se janë të përgatitura për situatat emergjente.
XS
SM
MD
LG