Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli ka ndërmarrë sulm të ri ajror në Gaza, ndërsa ushtria i ka sulmuar qytetet në Bregun Perëndimor.
Cak i sulmit ajror ishin punëtoritë në qytet dhe në kampin e refugjatëve Khan Younis, të cilat shfrytëzoheshin nga grupi militant "Hamas", kurse në Bregun Perëndimor, ushtria ka arrestuar 26 anëtarë të kërkuar të lëvizjeve islamike, tha Izraeli.
XS
SM
MD
LG