Ndërlidhjet

LONDËR


Policia britanike ka arrestuar 6 persona në Anglinë veriore, për të cilët tha se nuk kanë lidhje direkte me sulmet e javës së kaluar në Londër, ku e humbën jetën 55 veta dhe mbi 700 u plagosën.
Zëdhënësi i policisë tha se arrestimet u bënë dje në Leeds, qytetin ku jetonin dy nga autorët e sulmeve në Londër.
XS
SM
MD
LG