Ndërlidhjet

PRISHTINË


Komandanti i ardhshëm i KFOR-it gjenerali Giuseppe Valotto, ka thënë sot se kthimi i forcave serbe në Kosovë nuk mund të ndodhë dhe ka shtuar se ky është qëndrim i NATO-së. Giuseppe Valotto, i cili pritet të marrë detyrën në shtator të këtij viti i
bëri këto komente pas takimit me kryetarin e Kuvendit Nexhat Dacin. Valotto së bashku me komnadatin e tashëm të KFOR-it Iv de Kerambo u takua sot edhe me presidentin e Kosovës Ibrahim Rugova.
XS
SM
MD
LG