Ndërlidhjet

TEHERAN\VJENË


Shefi i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore Muhamed el Baradei i ka kërkuar Iranit që të shtyjë rifillimin e aktiviteteve bërthamore.
Teherani ka njoftuar planet për rifillim të programit bërthamor, pas 9 muajsh pezullimi, pasi afati që Bashkimi Evropian të dorëzojë pakonë per nxitjen e sigurisë dhe tregtisë ka skaduar.
XS
SM
MD
LG