Ndërlidhjet

MOSKË


Përpjekjet ruse për të tërhequr nëndetësen e bllokuar me 7 marinarë rusë nën Oqeanin Paqësor kanë dështuar. Shpresat tani janë varur te nëndetëset britanike dhe amerikane, të cilat pritet të fillojnë operacionet e shpëtimit pasditen e sotme.
Nëndetësja e vogël ruse është zënë nën një antenë nënujore, që është pjesë e sistemit rus për monitorimin e Paqësorit.
Zyrtarët thonë se ekipi mund të ketë sasi ajri të mjaftuëshëm edhe për 24 orët e ardhshme.
XS
SM
MD
LG