Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BEOGRAD


Një numër politikanësh serbë kanë shprehur zemërimin pas heqjes së akuzave që rëndonin mbi djalin e Sllobodan Millosheviqit, Marko Millosheviq. Sipas disa anëtarëve të partive opozitare, por dhe të atyre në pushtet heqja e akuzave është rezultat i marrëveshjes mes qeverisë së Vojisllav Koshtunicës dhe mbështetësve të Millosheviqit, për të pasur mbështetjen e Partisë Socialiste në parlament. Marko Millosheviçb akuzohej për kërcënim të udhëheqësve të opozitës anti-Millosheviç.
XS
SM
MD
LG