Ndërlidhjet

BERLIN


Nga zjarri në një ndërtesë pesë katëshe në Berlin kanë humbur jetën tetë njerëz, mes të cilëve pesë fëmijë si dhe janë plagosur 25 të tjerë. Në mesin e viktimave mësohet se është dhe një 27 vjeçar nga Kosova, emri i të cilit ende nuk bëhet i ditur.
Në mesin e viktimave ishte dhe një familje polake.
XS
SM
MD
LG