Ndërlidhjet

KABUL


Një ushtar amerikan është vrarë sot dhe një tjetër është plagosur në Afganistanin Lindor kur kryengritësit e dyshuar kishin sulmuar pjesëtarë të ushtrisë së Shteteve të Bashkuara. Ushtria amrikane ka kumtuar se ky sulm kundër njësitit të xhenios ishte bërë në provincën Paktika. Më herët ushtria e Shteteve të Bashkuara ka thënë se gjashtë luftëtarë të dyshuar talibanë janë vrarë, ndërsa tre ushtarë amerikanë dhe një përkthyes afgan ishin plagosur mbrëmë vonë në juglindje të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG