Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sekretari i pëgjithshëm i OSBE-ë, Marc Perrin de Brichambaut e ka filluar sot një vizitë dyditëshe në Kosovë. Gjatë vizitës në pjesën veriore të Mitrovicës ai u takua me përfaqësues të serbëve, të cilët i ka porositur se vështirësitë duhet të tejkalohen në mënyrë paqësore dhe ka premtuar angazhim të OSBE-së gjatë procesit politik në Kosovë. Është paralajmëruar se gjatë kësaj vizite zoti Brichambaut do të takohet me zyrtarët më të lartë ndërkombëtarë dhe kosovarë.
XS
SM
MD
LG