Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Lëvizja militante palestineze Hamas është zotuar ta vazhdojë fushatën e armatosur kundër Izraelit sapo ky i fundit të tërhiqet nga Rripi i Gazës.
Një ndër liderët kryesorë të Hamasit Ismail Hanije u tha përhkahësve në Gazë se Hamasi nuk do t'i ulë armët.
Liderët e krahëve politikë dhe ushtarakë të Hamasit kanë mbajtur një takim sot në Gazë.
Presidenti palestinez Mahmud Abbas ka kërkuar këtë javë qetësi gjatë tërheqjes së Izraelit, me qëllim që, sic ka thënë ai, " t'i tregohet botës se palestinezët e meritojnë një shtet të pavarur".
XS
SM
MD
LG