Ndërlidhjet

SOFJE


Sergej Stanishev ka marrë postin e kryeministrit në Bullgari. Stanishev, që është njëherësh dhe kreu i Partisë Socialiste, i dha fund bllokimit të pushtetit në Bullgari pas krijimit të një koalicioni të gjerë me partinë e qendrës së ish mbretit Simeon Saxe-Coburg dhe partinë e pakicës turke. Këto janë edhe tre partitë më të mëdha në vend.
XS
SM
MD
LG