Ndërlidhjet

SEUL


Forcat amerikane dhe koreano-jugore kanë filluar sot ushtrimet vjetore ushtarake. Rreth 10 mijë trupa amerikane marrin pjesë në stërvitje. Këtë vit ushtrimet mbahen në një kohë të ndijshme, një javë para vazhdimit të bisedimeve ndërkombëtare që kanë për qëllim t'i japin fund programit bërthamor të Koresë së Veriut.
XS
SM
MD
LG