Ndërlidhjet

TIRANË


Partia Socialiste e Shqipërisë ka pranuar sot për herë të parë se ka humbur zgjedhjet parlamentare të 3 korrikut, derisa qeveria e saj ka shkarkuar dy anëtarët e koalicionit, që iu kanë bashkuar Partisë Demokratike. Partia opozitare demokratike dhe aleatët e saj do të kontrollojnë 80 ulëse në parlamentin 140 anëtarësh. Rezultatet finale priten më 2 shtator, që do t'i hapin rrugë krijimit të qeverisë së re.
XS
SM
MD
LG