Ndërlidhjet

KABUL


Një inxhinier britanik dhe përkthyesi i tij janë rrëmbyer në perëndim të vendit kur persona të armatosur kanë sulmuar autokolonën me të cilën ata po udhëtonin. Si pasojë e këtij sulmi humbën jetën tre policë. Zëdhënësi i talibanëve ka deklaruar se ata janë përgjegjës për rrëmbimin, çfarë është kundërshtuar nga zyrtarët afganë, sipas të cilëve grupe kriminale janë përgjegjëse për rrëmbimin.
XS
SM
MD
LG