Ndërlidhjet

XHAKARTA


Një aeroplan udhëtarësh në Indonezi është rrëzuar në një zonë ta banuar duke shkaktuar vdekjen e shumicës së personave në bord dhe 30 të tjerëve në vendin ku u rrëzua.
Mësohet se 10 nga 112 udhëtarët dhe pesë anëtarë të ekuipazhit i kanë mbijetuar aksidentit. Aeroplani po udhëtonte drejt kryeqytetit Xhakarta dhe u rrëzua me t'u ngritur.
XS
SM
MD
LG