Ndërlidhjet

RIJAD


Forcat e sigurisë së Arabisë Saudite kanë marrë kontrollin ndaj një ndërtese ku strehoheshin militantët e dyshuar, duke i përfunduar kështu luftimet triditëshe. Zyrtarëtë kanë thënë se katër trupa të sigurisë janë vrarë dhe 10 të tjerë janë plagosur gjatë luftimeve që ishin zhvilluar në qytetin lindor, Damman. Është raportuar se së paku 5 militantë të dyshuar janë vrarë. Autoritetet kanë thënë se militantët e dyshuar ishin pjesëtarë të al-Kaidës.
XS
SM
MD
LG