Ndërlidhjet

NEË ORLEANS


Zyrtarët kanë kërcënuar se do t'i largojnë me forcë të mbijetuarit e uraganit Katrina, që po hezitojnë ta lëshojnë Neë Orleansin.
Ata thonë se qyteti i zhytur në ujë, paraqet rrezik për shëndetin. Kreu i policisë së Neë Orleansit Edëin Compass, tha sot se do të bëhet çdo gjë që është e mundur për ta bërë qytetin e sigurt:
"Kemi mijëra njerëz që dëshirojnë të evakuohen vullnetarisht. Po pëprdorim resurset për t'i evakuuar ata. Kur të kryejmë punë me vullnetarët, do t'i koncentrojmë përpjekjet dhe forcat tona që t'i largojmë individët me forcë", tha Compass.
XS
SM
MD
LG