Ndërlidhjet

BEOGRAD


Diplomati norvegjez Kai Eide takohet sot në Beograd me drejtuesit më të lartë të vendit. Eide ka mbërritur në Beograd dje pas përfundimit të vizitës në Kosovë, e cila ka qenë e fundit para hartimit të raportit për kreun e Kombeve të Bashkuara. Nga ky raport do varet dhe hapja e bisedimeve për statusin. Dje në Prishtinë Eide theksoi se është shënuar përparim.
XS
SM
MD
LG