Ndërlidhjet

RAFAH


Rojet kufitare te Egjiptit kanë zbuluar dhe shkatërruar një tunel për kontrabandimin e armëve nën kufirin e Gazës. Tuneli fillonte brenda një shtëpie dhe ishte të paktën 10 metra i thellë. Izraeli thotë se palestinezët për një kohë të gjatë kanë kontrabanduar armë nga Egjipti përmes Rripit të Gazës.
XS
SM
MD
LG