Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti rus Vladimir Putin dhe presidenti amerikan George Bush, sot do të takohen në Shtëpinë e Bardhë për të diskutuar çështjet e Iranit dhe Koresë së Veriut. Administrata e Bushit ka kërkuar që çështja e Teheranit të diskutohet në Këshillin e Sigurimit. Zyrtarët amerikanë gjithashtu e kanë kritikuar Rusinë për ndërtimin e reaktorit bërthamor në Bushehr, në jug të Iranit.
Dy udhëheqësit do të diskutojnë edhe luftimin e terrorizmit, zhvillimet në Lindjen e Mesme dhe reformat në Kombet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG