Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin kritikoi ashpër autoritetet e republikave jugore ruse dhe i akuzoi për korrupcion dhe mentalitet fisnor.
"Strukturat e pushtetit atje shpeshë janë shfrytëzuar si instrumente për konkurrencë të paligjshme. Do ta them miqësisht: ata kanë qenë të korruptuar" tha Putin, gjatë takimit në Kremlin me liderët rajonal.
XS
SM
MD
LG