Ndërlidhjet

GAZË


Izraeli vazhdoi sot sulmet raketore në Gazë, që filluan gjatë fundjavës, pas aksioneve të militantëve palestinezë. Ndërkohë, Lëvizja Hamas u bëri thirrje militantëve të saj që të ndalin sulmet raketore nga Rripi i Gazës në drejtim të Izraelit.
"Jemi të përkushtuar në zbatimin e marrëveshjes së Kairos dhe u bëjmë thirrje grupeve militante të ndalojnë aktivitetet kundër Izraelit" tha Lideri i lëvizjes në Gazë, Mahmud al Zahar.
XS
SM
MD
LG