Ndërlidhjet

SHANGAI


Mediat shtetërore kineze po përgatiten për misionin e dytë në hapësirë, që do të niset më 13 tetor. Udhëtimi i parë i këtij lloji për Pekinin ka qenë në vitin 2003, çfarë e renditi Kinën si vendin e tretë që dërgon astronautë në hapësirë. Një hap të tillë përpara Kinës e kishin bërë Shtetet e Bashkuara dhe Rusia.
XS
SM
MD
LG