Ndërlidhjet

JERUSALEM


Forcat izraelite sot herët në mëngjes kanë vrarë tre militantë të dyshuar palestinezë gjatë një ndërhyrjeje në Bregun Perëndimor. Zyratrë të sigurisë palestineze kanë thënë se ndërhyrja e forcave izraelite ishte bërë në fshatin Birkuin në afërsi të qytetit Xhenin. Ky incident u bë pasi Izraeli ndërmori një fushatë kundër militantëve në Rripin e Gazës dhe në Bregun Perëndimor, pas disa sulmeve me predha në territorin e Izraelit nga militantët në Gazë.
XS
SM
MD
LG