Ndërlidhjet

NJU JORK


Një gjykatë e Nju Jorkut vendosi që të bëhen publike të gjitha fotografitë dhe videoincizimet për abuzimin e të burgosurve nga burgu Abu Ghraib.
Gjyqi i hodhi poshtë pohimet e ushtrisë amerikane, se publikimi i pamjeve mund t'i provokojë terroristët dhe të nxitë dhunë kundër trupave amerikane në Irak.
XS
SM
MD
LG