Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti afgan Hamid Karzai ka mbërritur në Paris, në të parën vizitë zyrtare që pas mbajtjes së zgjedhjeve të 18 shtatorit.
Zëdhënësi i ministrisë së jashtme franceze e cilësoi vizitën e Karzait si "mundësi për të ripërsëritur angazhimet e Francës për stabilizimin dhe rindërtimin e Afganistanit".
XS
SM
MD
LG