Ndërlidhjet

BAGDAD


36 kryengritës janë vrarë gjatë fundjavës nga forcat irakiane dhe amerikane pranë kufirit me Sirinë.
Në të tjera zhvillime Human Rights Watch ka akuzuar kryengritësit në Irak se po kryejnë krime lufte duke sulmuar dhe vrarë civilët.
XS
SM
MD
LG