Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut ka kumtuar se nga një sulmues vetëvrasës me makinë bombë në Bagdad janë vrarë së paku 7 vetë. Gjatë këtij sulmi në patrullën policore u plagosën edhe 10 policë dhe 7 civilë. Ushtria amerikane ka kumtuar sot se dy pjesëtarë të saj janë vrarë gjatë luftimeve të djeshme në luginën e lumit Eufrat në veri të Bagdadit. Më herët ushtria e Shteteve të Bashkuara ka bërë të ditur se gjatë një operacioni në provincën Anbar, afër kufirit me Sirinë, janë vrarë së paku 50 militantë. Ky operacion njëjavësh përfundoi dje.
XS
SM
MD
LG