Ndërlidhjet

MOSKË


Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Evropës Terry Davis nxiti Rusinë që formalisht të shfuqizojë dënimin me vdekje. Ai tha se para një dekade Rusia e ka bërë këtë premtim dhe "shpreson që do ta përmbush në të ardhmen e afërt".
XS
SM
MD
LG