Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qeveria e Kosovës e ka shprehur bindjen se Këshilli i Sigurimit do ta përkrahë rekomandimin e sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara Kofi Annan për fillimin e negociatave mbi statusin e Kosovës.
Zëvëndës kryeministri Adem Salihaj tha se qeveria e ka vlerësuar pozitivisht rekomandimin e Kofi Annan.
Salihaj ka vlerësuar se bëhet fjalë për "sukses të madh historik të Kosovës dhe të institucioneve të saj, si dhe të gjithë atyre që kanë kontribuar në këtë proces".
XS
SM
MD
LG