Ndërlidhjet

BEOGRAD


Turqia dhe Serbia e Mali i Zi kanë premtuar rritjen e bashkëpunimit politik e ekonomik, në një kohë kur të dyja vendet synojnë të bëhen anëtarë të Bashkimit Evropian.
Kjo është bërë e ditur pas takimeve të sotme të Ministrit të Jashtëm të Turqisë, Abdullah Gyl në Beograd. Edhe Kosova ka qenë pjesë e diskutimeve mes shefit të diplomacisë turke dhe udhëheqësve serbë.
Gyl qëndroi në Beograd pas vizitës në Prishtinë, ku u takua me drejtuesit më të lartë vendorë e ndërkombëtarë.
XS
SM
MD
LG