Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shtefan Lehne, bashkëpunëtor i ngushtë i Përfaqësuesit të Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Havier Solana, tha se nuk do të jetë i dërguar i posaçëm i Bashkimit Evropian, në procesin e përcaktimit të statusit të Kosovës.
"Jo, kjo nuk është e vërtetë. Këto janë marrëzira" tha Lehne për gazetën e Beogradit "Glas javnosti" duke reaguar në shkrimet e disa mediave në Kosovë, që thonin se ai do të jetë i dërguar i posaçëm.
XS
SM
MD
LG