Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit Mahmoud Ahmadinejad përsëriti akuzat ndaj Britanisë së Madhe për përfshirje në sulmin me bombë në qytetin Ahvaz. 6 persona humbën jetën dhe mbi 100 u plagosën në sulmin e së shtunës. Britania ka mohuar përfshirjen në këtë incident.
XS
SM
MD
LG