Ndërlidhjet

ULAN BATOR


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Donald Rumsfeld, gjatë vizitës në Mongoli lëvdoi përpjekjet e këtij vendi për aktivitete paqëruajtëse. Rumsfeld tha se trupat mongole në Afganistan dhe Irak, kanë "kontribuar në përmirësimin e jetës së njerëzve në këto vende".
Vitin e ardhshëm, Mongolia pritet të dërgojë një njësit edhe në Kosovë.
XS
SM
MD
LG