Ndërlidhjet

BAGDAD


12 persona, 4 prej të cilëve fëmijë, u vranë në sulmet e sotme të kyengritësve në Irak. Fëmijët dhe një oficer i policisë u vranë në sulmin me bombë ndaj shtëpisë së oficerit në Bagdad.
Sulme kishte edhe në Bakuba dhe Tikrit, kurse në shënjestër të shpërthimit vetëvrasës në Kirkuk, ishin ushtarët amerikanë.
XS
SM
MD
LG