Ndërlidhjet

MIAMI


Uragani Vilma goditi sot bregun jugperëndimor të Floridës, duke rrezikuar shkatërrimin e ndërtesave me përmbytjet dhe erërat me fuqi mbi 200 kilometra në orë. Vetëm një përqindje e vogël e banorëve të Floridës, ka kundërshtuar urdhërat për evakuim. Ndërkaq, Kuba ka evakuar më shumë se 630.000 persona, nga rajonet që pritet të goditen nga Vilma.
XS
SM
MD
LG