Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli kërkoi që Irani të përjashtohet nga Kombet e Bashkuara, pasi presidenti i Iranit kishte bërë thirrje dje që Izraeli të "fshihet nga harta". Pas takimit me homologun rus, Segei Lavrov, Ministri i Jashtëm i Izraelit Silvan Shalom tha se Izraeli është thellësisht i shqetësuar për aktivitetet bërthamore të Iranit.
"Besojmë se bashkësia ndërkombëtare dhe Rusia do të ndërmarrin hapat e nevojshëm për këtë çështje"' tha Shalom.
XS
SM
MD
LG