Ndërlidhjet

MAR DEL PLATA


Rreth 8.000 forca të sigurisë janë caktuar për të mbajtur rendin, pas paralajmërimeve për protesta masive kundër presidentit amerikan George Bush, i cili mbërriti në Argjentinë, për të marrë pjesë në samitin e 34 liderëve nga vende të hemisferës veriore.
Në fokus të tubimit do të jenë çështjet e tregtisë dhe hapja e vendeve të reja të punës, si mënyrë për luftimin e varfërisë dhe forcimin e demokracisë në Amerikën Latine.
XS
SM
MD
LG