Ndërlidhjet

PRAGË


Vende të ndryshme të Evropës Lindore mohuan se në territoret e tyre ka burgje sekrete, në të cilat CIA ka marrë në pyetje të dyshuarit për terrorizëm. Organizata Human Rights Uatch përmendi dje Poloninë dhe Rumaninë, për këtë çështje.
Zyrtarët amerikanë nuk i kanë pranuar e as mohuar raportet, që fillimisht dolën në sipërfaqe përmes gazetës "Uashington Post".
XS
SM
MD
LG