Ndërlidhjet

ROME


Ministri i jashtëm italian i ka bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar të marrë masa për sigurinë e Izraelit.
Ministri Xhanfranko Fini, në intervistën për të përditshmen "Corriere della Sera" tha se presidenti iranian Mahmoud Ahmadinexhad me deklaratën e tij për zhdukje të Izraelit nga harta e botes, e mbështet destabilizimin dhe i cënon përpjekjet për paqe në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG