Ndërlidhjet

ROMË


Në Romë të Italisë eshte rrëzuar një mur i lashtë i antikitetit që drejtohej për në harkun e Titusit dhe Koloseun. Fatmirësisht, muri ka rënë në orët e para të mëngjesit duke evituar kështu një incident me turistët e shumtë që frekuentojnë zonën antike.
Drejtori i zyrës arkeologjike romake ka deklaruar se e gjithë zona gjendet në rrezikun e shembjes.
XS
SM
MD
LG