Ndërlidhjet

BEIJING


Tri aksidente në minerat e Kines kanë shkaktuar vdekjen e të pakten 57 minatorëve. Dy incidente kanë ndodhur të shtunen në një nga minierat e gipsit në provincën e Hebeit në jug të kryeqytetit Pekin, dhe tjetri në një nga minerat e qymyrit në provincën e Shanxit. Aksidenti i tretë u shënua sot në një minierë në zonën e Xinjiangut. Kina njihet si vendi me minierat me kushte më të rrezikshme në botë, ku gjatë këtij viti kanë humbur jetën mëse 2700 minatorë.
XS
SM
MD
LG