Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin nënvizoi sot rolin qëndror të Kombeve të Bashkuara në çështjet ndërkombëtare. "Ky është mekanizmi i vetëm universal për sigurimin e paqes dhe stabilitetit" tha Putin.
Ai gjithashtu tha se raportet me Shtetet e Bashkuara konsiderohen prioritet.
"Raportet me Shtetet e Bashkuara ne i shohim si njërin nga prioritetet kryesore të politikës së jashtme ruse" tha Putin duke shtuar se falë përpjekjeve të përbashkëta, këto raporte kanë arritur një nivel të ri.
XS
SM
MD
LG