Ndërlidhjet

DAMASK


Siria tha se ka ftuar hetuesin e Kombeve të Bashkuara për të diskutuar rreth bashkëpunimit në zbardhjen e vrasjes së ish kryeministrit të Libanit Rafik Hariri. Kohë më parë, Këshilli i Sigurimit ka kërkuar nga Siria bashkëpunim të plotë, pasi sipas raportit të hetuesve të OKB-së zyrtarë të lartë në Damask dhe Beirut kanë qenë të përfshirë në vrasje.
XS
SM
MD
LG