Ndërlidhjet

BAKUBA


Policia dhe ushtarë irakenë kanë ndërmarrë sot një sulm kundër strukturave rrebele. Janë arrestuar afro 350 persona mes të cilëve dhe këshilltarë lokale, e lider të partisë arabe syni. Ata akuzohen se mbështesin aktet e dhunshme dhe kryengritjet në Irak.
XS
SM
MD
LG