Ndërlidhjet

PARIS


Policia tha se numri i veturave të shkatërruara gjatë natës së kaluar ka shënuar rënie, krahasuar me netët paraprake të trazirave. Në Paris, ku policia ishte në gjendje të lartë gatishmërie, u shënua vetëm një incident.
Ministri i Brendshëm francez Nicholas Sarcozy tha se emigrantët, të cilët janë përfshirë në trazira mund të dëbohen nga Franca.
"Nëse doni të jetoni në Francë, duhet të pajtoheni me ligjin. Ka pasur 15 ditë të trazirave dhe ligji lejon dëbimet" tha Sarkozy.
XS
SM
MD
LG