Ndërlidhjet

XHEDAH


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice ndodhet në Arabinë Saudite, ku do të takohet me mbretin Abdullah. Pas takimit me ministrin e jashtëm Saud al – Faisal, Rice tha se Siria duhet të bashkëpunojë me Kombet e Bashkuara për të hetuar vrasjen e ish kryeministrit libanez Rafik Hariri. "Unë shpresoj në bashkëpunimin e Sirise për hetim, pasi kjo është dhe kërkesë e komunitetit ndërkombetar"-tha zonja Rice.
XS
SM
MD
LG