Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski ka filluar një vizitë dy ditore në Shqipëri. Ai po takohet me drejtuesit më të lartë të shtetit, përfshi presidentin, kryeministrin dhe kryetaren e Kuvendit. Kosova dhe nënshkrimi i disa marrëveshjeve dypalëshe në fushën e mbrojtjes, turizimit dhe kulturës janë në qendër të kësaj vizite.
XS
SM
MD
LG